Австралиецът Джордън Томпсън победи в мач, продължил 2 часа и 45 минути Давид Гофен, за да си уреди среща с Григор Димитров на турнира в Индиън Уелс.

Класиката от сериите Мастърс 1000 гледате по MAX Sport 1 HD. Томпсън се наложи с 4:6, 7:5, 7:6, обръщайки резултата след оспорван първи сет, отишъл на сметката на белгиеца.

Ексцентричният и непредвидим №78 в света, с неговите типични мустаци, дълга коса, шапка и - като цяло - странен вид, показа отново, че когато е в настроение, може да изненада всекиго на корта. Във втория сет три пробива белязаха първите три гейма, а в третия се стигна и до решаващ тайбрек, където Джордън надделя със 7-3.

В неделя вечер или рано сутринта в понеделник наше време, Димитров ще срещне Томпсън. Двамата вече са играли един срещу друг преди 3 години на Мастърса в Маями, когато австралиецът победи в два сета.

Ако спечели първия си мач, Димитров чака победителя от Александър Бублик (Казахстан) и Анди Мъри в трети кръг.

В друг от най-любопитните мачове в първите часове на събота, британецът постигна победа №700 в кариерата си срещу японеца Таро Даниел с 1:6, 6:2, 6:4.

Ако победи и Бублик, а Григор свърши своята работа срещу Томпсън, ще ги видим един срещу друг в третия кръг.

Други резултати в Индиън Уелс:

Миомир Кецманович - Лиъм Броуди 6:4, 4:6, 6:4

Томи Пол - Михаил Кукушкин 6:4, 6:4

Холгер Рюне - Юго Умбер 6:3, 6:2

Джон Милмън - Ян-Ленард Щруф 7:6, 6:4

Доминик Кьопфер - Беноа Пер 2:6, 7:5, 6:4

Брендън Накашима - Адриан Манарино 6:2, 7:6.

Тази вечер в играта влиза и световният №1 Даниил Медведев, както и фурията през 2022-ра Рафаел Надал, който стартира турнира в Индиън Уелс с 15 победи от 15 мача за календарната година.

Двамата могат да се срещнат в класически полуфинал, ако преодолеят съперниците си по пътя до този етап.