Карлос Алкарас по безапелационен начин защити титлата си в Барселона на турнира от категория ATP 500.

Испанският №2 в света спечели надпреварата без загубен сет, като на финала победи Стефанос Циципас с 6:3, 6:4 за 80 минути игра. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Испанската доминация в този турнир продължава, като изглежда, че Алкарас ще е достоен наследник на 12-кратния шампион Рафаел Надал, чието име носи централният корт.

Днес в първия сет Алкарас бе пробит за 1:2, но направи моментален рибрейк. След това при 4:3 проби отново и поведе в резултата, за да затвори сета с гейм на 15.

Във втората част двамата сервираха добре преди Циципас да допусне пробив за 2:3. Това се оказа решаващо, тъй като до края Алкарас даде само една точка в оставащите си три сервис гейма.

За испанеца това е девета титла в кариерата му и трета през този сезон след тези в Буенос Айрес и Мастърса в Индиън Уелс.

Така той изравни деветте титли на Циципас. Гъркът остава с две през 2023-а - на Мастърса в Монте Карло и в Майорка.