Анди Мъри постигна изключително драматична победа и продължава напред в турнира от категория АТР 250 в Антверпен, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Бившият №1 в света надделя над Франсис Тиафо в драма с три тайбрека, продължила 3 часа и 44 минути. В крайна сметка успехът отиде за Мъри със 7:6(2), 6:7(7), 7:6 (8).

Така британецът, за когото триумфът на този турнир през 2019-а е последна титла до този момент, ще играе във втория кръг на надпреварата.

"Мисля, че това е първият ми трисетов мач с три тайбрека. Не мисля, че до този момент съм играл толкова дълъг мач във формат 2 от 3 сета. Чувствам се изморен, явно вече съм стар", сподели Мъри веднага след мача.

В първия сет двамата размениха по два пробива, а при 6:5 в своя полза и сервис на Мъри, Франсис Тиафо пропиля сетбол, който можеше да прати мача в съвсем различна посока.

Анди Мъри го накара да си плати за грешката, като обърна този 12-и гейм и впоследствие спечели тайбрека със 7:2.

Във втората част пробиви нямаше, но видяхме много драматичен тайбрек, в който Тиафо поведе с 6:3 след ообщо пет минипробива от двамата, но не съумя да затвори сета и бе изравнен до 6:6. В крайна сметка американецът изкопчи драматично 9:7, за да прати мача в трети сет.

В него двамата размениха по бърз пробив и докараха нещата до трети тайбрек. Там след изключителна битка и общо 18 точки, Анди Мъри успя да надделее с 10:8.

Така британецът ще играе във втория кръг на турнира, където негов съперник е вторият поставен в схемата Диего Шварцман от Аржентина.

В друг мач от първия кръг на турнира, петият поставен Рейли Опелка изненадващо загуби с 4:6, 4:6 от сънародника си Дженсън Бруксби.

Надпреварата в Антверпен бързо напусна и колоритният французин Беноа Пер.

Той изигра поредния си странен мач и загуби от швейцарския квалификант Хенри Лааксонен.

Пер започна силно мача, спечели първия сет, но след това показа добре познатата си апатия и тотална липса на желание за игра, като отнесе "геврек" от далеч по-скромния си съперник, а впоследствие загуби и мача.

Успех в Антверпен постигна и седмият поставен Лойд Харис от ЮАР, който надви белгийския квалификант Зизу Бергс със 7:6, 6:3.