Бившият №1 в света Анди Мъри отпадна от турнира от категория АТР 500 във Виена, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Британецът не успя да сътвори нов подвиг и загуби от младия испанец Карлос Алкарас с 3:6, 4:6.

Явно вчерашната трисетова битка срещу представителя на топ 10 - Хуберт Хуркач, отне от силите на Мъри, който просто не успя да се противопостави на 18-годишния Алкарас, сравняван от мнозина с младия Надал.

Още с първия гейм в мача Анди Мъри допусна пробив, който все пак успя да върне след дългия четвърти гейм, преминал през седем равенства 40:40.

Но радостта на Мъри бе кратка. Алкарас веднага направи рибрейк, а с още един пробив в края на сета успя да го спечели с 6:3.

Във втория сет Мъри тръгна с пробив на нула и имаше аванс от 4:2, но последва сериозен срив в играта му. Той загуби четири поредни гейма и с 4:6 трябваше да се сбогува с турнира.

В друг мач от французинът Гаел Монфис победи италианеца Лоренцо Музети със 7:6, 6:4.

Победа след битка, продължила над два часа, постигна третият псотавен в схемата Матео Беретини.

Световният №7 трябваше да прави обрат срещу Николоз Басилашвили от Грузия, като все пак успя да спечели с 5:7, 6:2, 6:3.