След катастрофален първи сет, Григор Димитров приключи участие на Мастърс турнира в Маями. Той загуби с 1:6, 4:6 от Макензи Макдоналд (САЩ) и отпада.

Гледахте мача по MAX Sport 1 HD, който се е превърнал в дом на тениса зад Океана в последните три седмици с картина от Индиън Уелс и Флорида сега. Така ще е и до финала на една от най-популярните надпревари от категория ATP 1000.

За съжаление в нея няма да има българин, след като рано тази сутрин първата ни ракета не успя да влезе добре и бързо в мача с 54-ия в световната ранглиста Макдоналд.

Предпоставки за силно представяне имаше, след като Димитров игра чудесно и стигна четвъртфинал в Индиън Уелс. Но Маями изглежда не му носи същия успех, а и на такова ниво няма как да имаш големи шансове за победа, ако влезеш в мача "бавно".

Макдоналд взе победата за само 1 час и 13 минути, като първият сет бе стряскащо лесен и експресен. Американецът проби два пъти, а българинът дори не стигна до брейкпойнт, а и в нито един гейм на подаването на съперника не бе близо до такъв.

Очаквахме реакция след паузата между сетовете след това неприятно 1:6, и я получихме поне в първите геймове на втората част.

Григор заигра по-уверено и агресивно, но срещна същото отношение от другата страна на мрежата. Макензи бе надъхан да спечели за първи път мач срещу Димитров, а при 4:4 дойде и решаващият момент.

Американецът проби и си осигури да сервира за мача. Още първият мачбол бе реализиран - 6:4, победа за 73 минути.

Макдоналд ще се изправи в третия кръг срещу Александър Зверев, който победи по-рано снощи Борна Чорич с 6:4, 3:6, 6:3.