Испанската сензация Карлос Алкарас е първият финалист на турнира на червени кортове в Мадрид. 19-годишният талант, който в четвъртфиналите отстрани Рафаел Надал, сега се справи и със световния №1 Новак Джокович, побеждавайки го в три сета - 6:7(5), 7:5, 7:6(5).

Така тийнейджърът продължава да налага името си сред най-добрите. Досега през годината той спечели първата си титла от турнир от категория “Мастърс 1000” в Маями, а също така проби и в Топ 10 на световната ранглиста.

Победата му над Джокович гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Началото в Мадрид днес бе повече от обещаващо за Алкарас и феновете по трибуните. Карлос проби Джокович още в първия гейм на мача, но след това Новак постепенно намери своя ритъм и заигра по-добре, като в крайна сметка се стигна до тайбрек. Сърбинът върна пробива в осмия гейм, а в тайбрека поведе с 5:1 и в крайна сметка взе сета след 7:6(5).

Втората част също бе изключително интригуваща, като по всичко личеше, че ще се стигне до тайбрек, но при 6:5 в своя полза испанският младок успя да пробие Ноле и да изравни резултата - 7:5 и 1:1.

Импулсът в играта му бе видим и той категорично бе по-надъханият от двамата играчи на корта. В трети сет Джокович спаси три възможности за пробив на съперника, като в крайна сметка пак всичко с реши с тайбрек. Там Алкарас наложи своята воля и след 7:6(5) взе и мача, за да запише шестата си последователна победа над тенисист от топ 10.

На финала в неделя (не преди 19:30 часа) Карлитос очаква защитаващия титлата си Александър Зверев.