Карлос Алкарас постигна много важна победа в първия си двубой от Мастърс 1000 турнира в Рим.

Испанецът надделя над сънародника си Алберт Рамос след 6:4, 6:1 (пряко в ефира на MAX Sport 1 HD) и от следващия понеделник, 22 май, ще се завърне на върха в световната ранглиста.

20-годишният Алкарас загуби първите два гейма на мача, но до края нямаше никакви затруднения.

В третия кръг поставеният под номер 2 в схемата испанец ще играе с победителя от двойката между чеха Иржи Лехечка и унгареца Фабиан Марошан.

Победа постигна и номер 6 в схемата Андрей Рубльов. Руснакът изхвърли след 6:3, 6:4 словака Алекс Молчан в първия мач за деня. Следващият съперник на Рубльов ще бъде Алехандро Давидович Фокина.

Програмата на турнира в днешния състезателен ден бе сериозно забавена от лошото време и почти непрестанния дъжд в италианската столица. Към 21:00 часа лошото време за пореден път доведе до прекъсване на мачовете, а впоследствие всички бяха пренасорчени за следващия ден.

Нашето внимание в неделя ще е насочено към двубоя между Новак Джокович и Григор Димитров, който ще е трети на централния корт. Програмата там започва в 12:00 българско време, а двете срещи преди тази между Ноле и Гришо са от женската част на схемата: Каролина Мухова - Камила Джорджи и Ига Швьонтек - Леся Цуренко.