Първият поставен Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на Мастърс турнира в Индиън Уелс, който се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.

Младият испанец победи със 7:6, 6:3 нидерландеца Талон Грикспор.

Вторият мач в турнира за Алкарас се оказа по-труден от първия срещу Танаси Кокинакис, като испанецът успя да достигне само до един пробив за 101 минути тенис, но той все пак се оказа достатъчен за победата.

Първият сет трябваше да се решава с тайбрек, където със 7:4 Алкарас успя да спечели.

Втората част тръгна с ранен пробив и 3:0 в полза на Алкарас, а до края той така и не позволи на Грикспор да достигне до брейкбол, затваряйки мача с 6:3 във втория сет.

Първият поставен обаче няма да има мач срещу бившия №1 Анди Мъри. Причината е, че Мъри загуби от своя сънародник Джак Дрейпър със 6:7, 2:6.

Друг от ветераните в турнира - Стан Вавринка, постигна страхотна победа в един драматичен мач.

Швейцарецът се наложи с 6:2, 6:7, 7:5 над Холгер Руне от Дания, който освен един от младите таланти на тениса, е и седми поставен в основната схема.

След убедително 6:2 в първия сет, Вавринка пропусна да затвори мача, когато поведе с 5:2 в тайбрека на втория.

Швейцарецът загуби пет последователни точки и частта с 5:7, за да се стигне до трети сет в мача. В него нямаше пробив в продължение на 10 гейма, докато Вавринка не успя за 6:5, а след това затвори сета със 7:5, с което спечели и мача.

Яник Синер (Италия) - Адриан Манарино (Франция) 7:6, 6:4

Осминафиналите ще се играят тази вечер и сутринта в сряда, а началото е повече от обещаващо - в 20:00 часа по MAX Sport 1 HD със сблъсъка Даниил Медведев - Александър Зверев.