Стан Вавринка пропусна отличен шанс да достигне четвъртия си четвъртфинал за годината - при това - в последния му за сезона турнир. Трикратният носител на титли от Големия шлем играеше чудесно срещу Люка ван Аше на напдреварата Moselle Open, която ви показваме в преки предавания по MAX Sport 1 HD.

Швейцарецът взе първия сет след 6:3, а във втория се стигна до тайбрек. Там Стан стигна до два мачбола при 6:4 точки, но при изпълнения на форхенд от основната линия стъпи накриво, огъна лошо десния си глезен и се строполи на земята. Треньорът му Магнус Норман не можа да скрие притеснението си и закри устата си с ръка, за да не извика заедно с 38-годишния ветеран. Вавринка се опита да отърси болката, но допусна обрат в тайбрека и загуби втория сет - след което дойде и решението да се откаже, за да не усложни още повече контузията. Така за втора поредна година той напуска Метц заради травма.

Ван Аше пък стигна до четвъртфиналите, където ще мери сили със сънародника си Пиер-Юг Ербер.

Сред последните осем обаче се намърда друг ветеран в лицето на Фабио Фонини. Италианецът успя да пречупи Александър Бублик след 4:6, 7:6, 7:6, а в тайбрека на втория сет дори отрази два мачбола. Нещо повече - в третата част върна пробив пасив, за да я докара отново до дълъг 13-ти гейм и да изхвърли представителя на Казахстан със 7:5 точки в него след 2 часа и 38 минути на корта.

Така 36-годишният Фонини се добра до първия си четвъртфинал за годината, при това като участващ с "уайлд кард". Там го чака защитаващият титлата си Лоренцо Сонего, също от Италия. Шампионът от 2022-ра година подпечата билета си за тази фаза след 6:3, 7:5 над Абдула Шелбей от Йордания, който ще гледаме на NextGen финалите в края на месеца.

Четвъртфиналите в Метц са днес и ще ги видим пряко по MAX Sport 1 HD.