Назад
А1 Group e технологичен партньор на стартовете на F1 в Австрия

А1 Group ще бъде спонсор на отбора на BWT Racing Point F1 Team и технологичен партньор на двата предстоящи старта на Formula 1 в Австрия на пистата Red Bull Ring в Шпилберг. Състезанията ще се проведат на 5 и 12 юли и са първите две след избухването на пандемията от COVID-19, която наложи прекъсването на шампионата.

По време на двата състезателни уикенда А1 ще осигурява свързаността както за медиите на място, така и за излъчването на състезанието. За целта компанията ще изгради медия център с 60 работни места и Wi-Fi мрежа до двете обособени позиции за фотографи по протежението на трасето, откъдето те ще могат да заснемат близки кадри с болидите.

За съжаление, заради продължаващата пандемия от опасния коронавирус, и двата кръга ще се проведат без публика, което прави телекомуникационното обезпечаване на събитията още по-важно. А1 ще се грижи за предаването на картината от пистата Red Bull Ring до централата на ORF – обществената телевизия на Австрия, която ще предава състезанията в страната и ще разпространява сигнала за международно излъчване. За тази цел ще бъдат осигурени две 10-гигабайтови трасета до Франкфурт и Париж. Компанията ще помага и на снимачните екипи като поддържа жичната и безжичната мрежа, и VoIP телефонията на хелипорта в Шпилберг.

А1 Group се ангажира и със спонсорство на един от отборите в надпреварата. Болидите на BWT Racing Point F1 Team ще добавят логото на телекомуникационната компания към цветовете си за двата старта в алпийската страна. Влизането на А1 Group в най-популярното автомобилно състезание е част от цялостната стратегия на групата за спонсориране на различни видове спорт. Изборът на стартовете в Австрия не е случаен, тъй като централата на телекомуникационната компания също е разположена в страната.

NASCAR: Quaker State 400, Кентъки - 12 юли
Дни преди шоуто на звездите, NASCAR ще спре в Кентъки за поредното си шоу. Съоръжението предлага интересни битки в които всеки имаш шанс. Доказателството е, че ветеранът Кърт Буш спечели една от малкото си победи в последните години именно тук през 2019-та.
С две поредни победи преди него обаче Мартин Труекс-мл. също знае как се триумфира на това трасе.
Не пропускайте надпреварата от Кентъки в неделя 12 юли, на живо по MAX Sport 1.
NASCAR: Състезание на звездите, Шарлът на 16 юли
Интересен формат, много звездно присъствие, непредвидими сюжети и винаги добро настоение. Състезанието на звездите в НАСКАР винаги предлага нещо по-различно, както и голям чек от милион долара, който обикновено бива дарен за благотворителност от щастливия победител.
Последният победител Кайл Ларсън остана без работа заради расистки гаф, гледайте битката за първото място по MAX Sport 1 на 16 юли.