Състезание №14 от сезон 2022 в Moto GP е на дневен ред през уикенда, като Голямата награда на Сан Марино и Ривиерата, на пистата "Мизано", ще има и кръстопътна роля в битката за титлата.

Такава е отредена и на вероятно всеки от шестте старта след този, докато сезонът не приключи във Валенсия на 6 ноември. Няма да пропуснете нищо в каналите на MAX Sport, които са дом на мотоциклетните асове за българските зрители.

Гран при на Сан Марино идва след три поредни победи на Франческо Баная (" Ducati Lenovo Team"), който ще преследва четвърти успех подред.

Италианецът се е устремил в преследване на първите двама в генералното класиране - шампиона Фабио Куартараро ("Monster Energy Yamaha MotoGP") и Алеиш Еспаргаро от "Aprilia Racing".

Преди старта този уикенд Куартараро води с 200 точки, Еспаргаро има 168, а Баная е със 158.

Преди година пак спечели именно италианецът, тогава след грешка на Фабио, която го остави на трето място и след Джак Милър. В края на сезона това нямаше голямо значение и Дявола взе титлата.

Сега трябва да спре серията на Баная, ако иска да го направи отново.

Пистата "Misano World Circuit Marco Simoncelli" има и специален повод това състезание да е по-особено. Навършват се точно 50 години от първия старт върху това трасе.