Легендарният Марк Маркес спечели квалификацията за Гран при на Япония в Moto GP, която можехте да наблюдавате тази сутрин пряко по MAX Sport 1 HD.

Събитието беше отложено с 90 минути заради проливен дъжд над Мотеги, но и се оказа специално заради триумфа на испанеца от местния отбор "Repsol Honda".

Маркес спечели първата си квалификация от 2019 година, като остави зад себе си Йоан Зарко от "Прима" и Брад Биндер от "Ред Бул КТМ".

Любопитно бе, че нито един от тримата претенденти за титлата не се класира в първата петица. Алейш Еспергаро от "Априля" е шести, Фабио Куартараро е едва девети, а Франческо Баная даде 12-о време.

Четвъртият в генералното класиране Енеа Бастианини от "Дукати" претърпя катастрофа в първата фаза на квалификацията. Така той ще стартира едва от 15-а позиция.

Сега Маркес от първото място ще се опита да спечели първа победа за 2022 година - най-скорошната му беше от миналия сезон, когато в 16-ия кръг триумфира в Гран при на Емилия Романя. Сега може отново 16-ият кръг да се окаже щастлив за него и то на домашната писта на "Хонда".

Състезанието е в неделния ден от 9 часа сутринта и ще може да го гледате пряко по MAX Sport 1 HD.