Деветкратният шампион в Световния рали шампионат (WRC) Себастиан Льоб се завърна с гръм и трясък в рали спорта, след като спечели първото състезание за сезона - рали “Монте Карло”. Сънародникът му и настоящ шампион Себастиан Ожие имаше преднина от почти 25 секунди пред Льоб преди последните два етапа, но първо спука гума в предпоследния етап, а след това си докара наказание от 10 секунди заради фалстарт.

Най-интересното от 90-то издание на рали “Монте Карло” гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

За Льоб, който ще кара в избрани състезания за “Форд” този сезон, това бе победа №80 в Световния рали шампионат.

Ожие, който отново кара за “Тойота”, в крайна сметка остана втори в подреждането, a трети се нареди Крейг Брийн от Ирландия, който също като Льоб кара за “Форд”.

За френският ветеран това бе общо осма победа в Монте Карло в кариерата му досега.

Финландската надежда на “Тойота” Кале Рованпера остана четвърти в крайното класиране.

Така Льоб повежда с 27 точки в генералното класиранео, следван от Ожие с 19 и Рованпера със 17.

Следващата спирка в програматa на WRC е рали “Швеция”.