След последните си две кошмарни състезания, шампионът Франческо Баная спечели Гран При на Испания в Мото GP, което наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Груби грешки на италианеца му костваха точките в Аржентина и САЩ, но днес той направи изключително силно състезание и постигна втора победа през сезона.

Баная си спечели първата позиция с изпреварване в 21-ата от общо 24 обиколки, а в страхотна битка с Брад Биндър до края, той успя да удържи своя аванс.

По този начин итлаианският пилот на "Дукати" оглави класирането с 87 точки, с 22 точки пред сънародника си Марко Бедцеки, който бе замесен в инцидент в самото начало.

Още във втория завой след старта, Мигел Оливейра и Бецеки се сблъскаха и това костваше участието на двамата, но доведе и до рестарт на надпреварата.

В огромен период след рестарта начело бе южноафриканецът Брад Биндър, който обаче в крайна сметка трябваше да се задоволи с второ място на подиума, а трети остана Джак Милър от Австралия. И двамата са пилоти на "Ред Бул КТМ".