Франческо Баная (Ducati) спечели трета поредна първа позиция в квалификациите за състезание от Moto GP и ще стартира първи в неделя вечер за Гран при на Америка.

Надпреварата на пистата Circuit of the Americas в Остин, Тексас е от 22 часа и ще я гледате по MAX Sport 1 HD.

Баная ще тръгне пред лидера в генералното класиране за сезона Фабио Куартараро (Франция, Yamaha), който е втори на 0.348 сек от италианеца.

Двамата са на върха и в общото класиране, но там Куартараро има преднина от 48 точки при четири състезания до края на годината.

Трети остана Марк Маркес (Honda) на 0.428 секунди от Баная, а това прекъсна знаменитата му серия на тази писта.

Една обиколка на пистата в Остин: Младото предизвикателство

Испанският ас бе с пол позишън за всяко от 7-те състезания, проведени на тази писта след нейното включване в календара на Moto GP през 2013-а. Маркес е и с 6 победи, като само през 2019-а неговото падане позволи на сънародника му Алекс Ринс да спечели.

В квалификацията за Мото 2 на Гран при на Америка най-бърз бе испанецът Раул Фернандес (Red Bull KTM). Лидер в класирането за годината е Реми Гарднър (Австралия, който е от същия отбор).

Първи в клас Мото 3 на пистата в Остин ще потегли неговият сънародник Жауме Масия (също от тима на Red Bull KTM). Той е пети в генералното класиране за сезона, в което лидер е Педро Акоста (пак от Red Bull KTM).

Програмата за неделя:

17,40 Загрявка преди Гран при на Америките по MAX Sport 1 HD

19 ч Мото 3, Състезание за Гран при на Америките по MAX Sport 1 HD

20,20 ч Мото 2, Състезание за Гран при на Америките по MAX Sport 1 HD

22 ч Мото GP, Състезание за Гран при на Америките по MAX Sport 1 HD.

Гледайте тренировките, квалификациите и състезанията за Гран при на Moto GP в каналите на MAX Sport HD.

Преди уикенда в Moto GP: Смърт помрачи старта в Тексас