Франческо Баная триумфира в Гран При на Испания в Moto GP, което наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Италианецът направи страхтоно каране със своето "Дукати", като не даде никакъв шанс на действащия шампион и лидер в класирането Фабио Куартараро.

За всичките обиколки на пистата "Херес", френският шампион така и нямаше шанс да осъществи атака за първото място, като трябваше да се задоволи с втората позиция.

Разликата на Баная и Куартараро така и не надвиши секунда през всичките 25 обиколки, но италианецът перфектно пазеше първата си позиция, от която и започна състезанието.

За Баная това бе първа победа през сезона, като тя го прати на пето място в класирането с 56 точки.

Завършилият на второ място Куартараро продължава да е лидер в класирането с 89 точки, а наредилият се на трета позиция Алейш Еспарагро е втори в генералното класиране с 81 точки.

В днешното състезание имаше само едно по-сериозно падане, като то бе на французина Йоан Зарко в 16-ата обиколка.

В клас Мoto 2 победата от Гран При на Испания отиде при японеца Ай Огура.

Зад него се нареди испанецът Арон Канет, а трети завърши Тони Арболино от Италия.

В клас Moto 3 видяхме напълно испански подиум. Победител стана Исан Гевара, втори завърши Серхио Гарсия, а трети се нареди Хайме Масия.