Мигел Оливейра е победителят от дъждовния старт на Moto GP в Тайланд, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Състезанието бе забавено с близо час заради тежките условия и силния дъжд над пистата. Сценарий, подобен на този от другото състезание в тази част на света - това в Индонезия през месец март.

Подобно на онзи старт и днес като най-добър пилот в дъжда се изяви португалецът Оливейра, който спечели второто си състезание през сезона.

Оливейра стартира от 11-а позиция, но много бързо успя да изпревари куп конкуренти в мокрите и тежки условия, като шест обиколки след началото той вече бе втори.

Пред него бе единствено австралиецът Джак Милър, а след продължителна битка помежду им, Оливейра успя да вземе лидерството в 14-ата обиколка и впоследствие да спечели състезанието.

Голямата новина в Тайланд бе провалът на шампиона и лидер в генералното класиране - Фабио Куартараро, който завърши едва 17-и.

От това се възползва преследвачът му Франческо Баная, който с третата си позиция успя да съкрати 16 точки от своето изоставане и вече е само на две от шампиона.

Три старта преди края на сезона, Куартараро е с 219, Баная с 217, а това ни обещава страхотна битка, на която каналите на MAX Sport ще ви направят свидетели.