Пистата Ciudad del Motor de Aragón край град Алканис в Испания е наричана "най-неприятната" от немалко състезатели в Moto GP, включително от настоящия лидер в генералното класиране за сезона - французина Фабио Куартараро (Monster Energy Yamaha).

Вероятно, защото на нея печелят обикновено едни и същи асове.

Марк Маркес е рекордьор с 5 успеха, откакто преди 11 години тя стана изобщо част от сезона в Moto GP.

В неделя пак там е кръг №13 от сезона, като Маркес (Repsol Honda Team) пак е на линия да търси поредния си успех, както и миналогодишния победител и негов испански сънародник Алекс Ринс (Team Suzuki Ecstar).

Предлагаме ви да видите как изглежда една обиколка по пистата през погледа на състезател, заснета със специална камера във видеото.

Пълната програма за тренировките, квалификациите и Гран при на Арагон - всички предавания са по MAX Sport 1 HD:

Петък, 10.50 часа Първа тренировка

Петък, 15,10 часа Втора тренировка

Събота, 10,50 часа Трета тренировка

Събота, 16,30 ч Квалификация

Неделя, 10,40 ч Загрявка

Неделя, 15 ч Състезания за Гран при на Арагон

Стартовете в Moto 3 (12 ч в неделя) и Moto 2 (13,20 ч в неделя) на същата писта ще се излъчат също по MAX Sport 1 HD.