Дени Хемлин спечели състезанието от NASCAR в Лас Вегас и записа 46-ата си победа в кариерата и втора за 2021 г. в плейофните серии на надпреварата.

Пилотът на Joe Gibbs Racing с "Тойота" води в 137 от 267 обиколки по трасето и мощно завъртя автомобила след финалния флаг на South Point 400.

Така Хемлин, който бе победител и преди три кръга в Дарлингтън, си осигури място сред последните 8 пилоти, които ще останат в елиминационната фаза на сериите. Другият сигурен сред тях е шампионът в редовния сезон Кайл Ларсон (Hendrick Motorsports, "Шевролет").

Втори във Вегас завърши Чейс Елиът ("Шевролет", Hendrick Motorsports), който дори доближи на 0.9 секунди победителя десетина обиколки преди края, но така и не успя да го изпревари.

Трети е Кайл Буш (Joe Gibbs Racing, "Тойота"), а четвърти - Мартин Трюе от същия отбор.

В обиколка №94 се случи и най-големият екшън за вечерта, след като Джоуи Гейз (Rick Ware Racing, "Шевролет") се заби в стената и се наложи да бъде откаран в болница за пълни прегледи. Първите информации, че състоянието му е добро и няма тежки наранявания.

Снимка: Getty Images

Следващото състезание е в Алабама, на пистата Talladega Superspeedway следващата неделя, и - както обикновено - ще го гледате в каналите на MAX Sport HD.