Гран при на Австрия превзема новините в света на моторните спортове от днес до неделя, а вие ще видите всичко от уикенда на пистата "Red Bull Ring" в предаванията на MAX Sport 2 HD.

През 2016-а състезанието се завърна в календара на кралския клас на моторите, откъдето отсъстваше 19 години.

И от тогава "Yamaha" все не успява да спечели тук, независимо, че тимът е постоянно сред първите два в генералните класирания на сезоните при марките в този период. Шест състезания - нула победи на пилотите на "Yamaha".

Тази пробока обаче никога не е изглеждала по-заплашена от разбиване. Шампионът Фабио Куартараро се закани да я прати в коша този уикенд, когато влиза като фаворит в състезанието.

"Не ме интересува какво се е случвало в предишните години - каза Дявола. - Това състезание е съвсем различно и аз искам да спечеля. Отборът също. Ние търсим победата във всеки старт."

Френският ас ще опита да прекъсне серията - пет победи след завръщането на австрийското Гран при в календара има "Ducati" (4 на Андреа Довициозо и 1 на Хорхе Лоренцо), а миналата година Брад Биндер с "КТМ".

Куартараро има и още по-значим стимул да спечели в Австрия - за да не се оглежда през рамо всеки път, когато стане дума за генералното класиране за сезона.

Шампионът от 2021-ва води със 180 точки, но Алеиш Еспаргаро ("Aprilia Racing") със 158 и Франческо Баная ("Ducati") със 131 т. никак не са далеч.

Букмейкърите смятат за фаворит именно Куартараро - и този уикенд, и за титлата в края на сезона.