Битката за титлата в Moto GP ще се заплете още по-здраво тази неделя, когато ревът на моторите ще огласи Бурирам и по-специално - пистата "Chang International Circuit" в града.

Вие няма да пропуснете нищо от състезателния уикенд с предаванията на MAX Sport 1 HD.

Шоуто в лудата по моторните спортове държава Тайланд започна още във вторник, когато някои от асовете отидоха в прочута зала за муай-тай в "Раджадемнерн" (Бангкок) и сложиха ръкавиците за бой.

Но това бе просто шоу и увертюра към предстоящата истинска битка. Там удари не се очаква да се разменят, но на пистата няма да е по-малко горещо.

Тайланд отново ще приеме Гран при в Moto GP, след като от 2019-а това не се случваше заради пандемията. Единствените две състезания на това трасе бяха през 2018-а и 2019 г., когато спечели един и същ човек - Марк Маркес, разбира се.

Сега асът на "Repsol Honda Team" отново е на линия и ще търси предно класиране.

Но легендата и шесткратен шампион в Moto GP не е замесен в основната битка, която ще фокусира вниманието на феновете и в Бурирам, и в следващите, последни за сезона три състезания след уикенда.

А тя е за титлата.

В генералното класиране води шампионът от 2021-ва Фабио Куартараро ("Monster Energy Yamaha") с 219 точки. Вторият Франческо Баная ("Ducati Lenovo Team") е с 201 т., а трети е Алеиш Еспаргаро ("Aprilia Racing") със 194. Но в играта, поне на теория, все още са и Енеа Бастианини ("Gresini Racing", 170 т.), и Джак Милър ("Ducati Lenovo Team", 159 т.).

Баная спечели четири старта поред, преди да се провали в Арагон и, особено гръмко, в Япония миналия уикенд, където отпадна в последната обиколка и изпусна шанс за точки. От това се възползва Куартараро, който сам не бе особено убедителен (осмо място), но поне остана на мотоциклета си до финала. Дявола не е печелил състезание от 19 юни (в Германия), но задържа преднината си на върха в класирането за сезона.

Пистата "Chang International Circuit" е сравнително нова, появи се в този си вид преди 8 години. Тя е дълга 4555 километра, като има пет леви и седем десни завоя. Най-високата развита скорост на нея е 332.3 км/ч, а рекордът за най-бърза обиколка в състезание е на Маркес - 1:30.904 минути, поставен през 2019 г.

Куриоз - Бурирам е с население от 28 хиляди жители, а пистата е за около 100 000 зрители, половината от които са правостоящи. Няма съмнение, че всяко място ще е заето в неделя, когато е стартът за Гран при на Тайланд.