Марко Бецеки спечели Гран при на Аржентина в Moto GP, след като в събота стана втори на спринтовото състезание.

И двата старта, както и целият уикенд от пистата "Термас де Рио Ондо", гледахте по MAX Sport 2 HD.

Асът на отбора на Валентино Роси - "Mooney VR46 Racing Team", финишира пред Йоан Зарко ("Prima Pramac Racing") и Алекс Маркес ("Gresini Racing MotoGP").

В 17-ата обиколка падна шампионът Франческо Баная ("Ducati Lenovo Team"), който се завърна на трасето, но не успя да вземе точки с 16-ото си място.

Той проклинаше съдбата, но и собствената си грешка, след края на състезанието.

Шампионско начало: Баная откри сезона с победа в Португалия

Бецеки записа исторически първи успех за себе си в кариерата, но и за тима на Роси. Преди седмица в Португалия, в откриващото Гран при на сезона, Бецеки стана трети.

След състезанието в Аржентина именно той оглави и генералното класиране с 50 точки от първите два старта, след като взе и 9 от спринта в събота. Втори е Баная с 41.

На подиума Бецеки се появи с фланелка на аржентинския национален отбор.