Франческо Баная за втора поредна година спечели Гран при на Сан Марино в Moto GP и освен това взе четвърти пореден успех през тазгодишния сезон.

Италианският пилот на "Дукати" триумфира в оспорвано състезание, в което трудно удържа първото място. Втори завърши съотборникът му и сънародник Енея Бастианини, а трети е испанецът Маверик Винялес от "Априля".

Шестата победа през сезона означава, че Баная продължава свирепо да преследва лидера в класирането Фабио Куартараро, който днес завърши пети. Италианецът вече е втори със 181 точки и три повече от Алейш Еспaргаро, който пък остана шести на "Мизано". Разликата с лидера Куартараро е 30 точки.

Днес Баная стартира от втора линия заради наказание от свободните тренировки. Лидер беше Джак Милър, който направи грешка и излезе от пистата. Баная се възползва и през по-голямата част бе първи, но трябваше да удържа атаките на съотборника си Бастианини. Двамата завършиха с минимална разлика - 0,034 секунди.

В Мото 2 победата отиде за младия испански пилот Алфонсо Лофес от "Ego Speed". Това е първи негов триумф в кариерата. Втори е Арон Канет от "Flexbox HP40", а трети Аугусто Фернандес от "Red Bull KTM".

В генералното класиране след 14-ия етап води Аугусто Фернандес със 198 точки, който е пред японеца Аи Огура със 194 точки и Арон Канет със 157 точки.

В мото 3 спечели Денис Фоджа от отбора на "Хонда". Това е третият му успех през сезона. Хауме Марсия от "KTM" завърши втори, а трети на подиума се нареди Изан Гевара от "Гавиота".

Шест кръга преди края в генералното класиране води Изан Гевара с 204 точки, пред Серхио Гарсия със 193 и Денис Фоджа със 169 точки.