Франческо Баная спечели втората си поредна победа през сезона в Moto GP след триумф в Гран при на Сан Марино.

Италианският пилот на "Дукати" тръгна от първа позиция на стартовата решетка и бързо направи аванс пред основния си конкурент в състезанието Фабио Куартараро от отбора на "Ямаха".

В крайна сметка успя да го задържи зад себе си и отново да вдигне победоносно ръце. Третото място бе за новобранеца в този клас Енеа Бастианини от отбора на "Дукати Авинтия".

Лидер в генералното класиране остава Куартараро с актив от 234 точки. Втори е Баная със 186, а третото място е за испанеца Жоан Мир със 167 точки. Мир падна в днешната надпревара.

В клас Мото 2 победата отиде за Раул Фернандес с "Ред Бул КТМ". Второто място бе за Реми Гарднър, а третото за Арон Канет.

В генералното класиране при пилотите борбата за титлата ще бъде между Раул Фернандес и Реми Гарднър. Австралиецът води с 271 точки, а Фернандес е втори с 237 след 14 от общо 18 старта. На трето място със 190 точки е Марко Бедзеки

В клас мото 3 подиумът бе изцяло италиански. Денис Фоджа, Николо Антонели и Андреа Мино съответно го окупираха.

Лидер в генералното класиране е Педро Акоста с 210 точки. Следват го Фоджа и Серхио Гарсия с по 168.

Гледайте стартовете от Moto GP, Moto 3 и Moto 2 в каналите на Max Sport HD.