Чичарито изглежда се чувства добре в Лос Анджелис и бележи редовно за Галакси, но последните дни не бяха най-добрите за него откакто е в калифорнийския тим. Популярният мексикански нападател се превърна в обект на масов присмех заради различни изпълнения в последните два мача на своя отбор - 2:2 срещу Торонто като гост и 2:2 у дома срещу Спортинг Канзас Сити.

При гостуването на север Ел Ей стигна до точката благодарение на голове на бившите играчи на Ювентус и Барселона - Дъглас Коща и Рики Пуч. Двадесетина минути преди края на мача обаче мексиканецът показа изключително лоши актьорски умения и опита абсурдна симулация, строполявайки се комично на терена, след като бе заобиколен от трима противници, но бе очевидно, че нищо не се случва.

В крайна сметка той напусна игра в добавеното време, когато гостите се опитваха да спечелят ценни секунди, а най-запомнящото се изпълнение категорично бе нелепото му падане на земята.

Няколко дни по-късно, вече като домакин, Галакси завъртя нов хикс, и то отново голов - 2:2 срещу Спортинг Канзас Сити. Този път Хавиер Ернандес, както е цялото име на Чича, бе положителен герой... но до един момент. Той вкара и двата гола за отбора си, като имаше шанс да донесе и трети - от дузпа в 96-ата минута.

С оглед на опита и самочувствието си, Чичарито реши да изпълни в стил "Паненка", но сътвори един от най-нелепите удари от 11 метра, които сте виждали някога...

Головете на уикенда: Първа бира за сезона за Чичо Капуто