Мохамед Салах наниза три гола за 6 минути и 12 секунди при гостуването на Ливърпул срещу Рейнджърс в Шампионската лига, спечелено от английския отбор със 7:1.

Египтянинът влезе в 68-ата минута като резерва на мястото на Дарвин Нунес, вкара в 75-ата, 80-ата и 81-вата минути, в рамките само на 372 секунди.

И стана рекордьор в историята на турнира на шампионите с най-бързия хеттрик.

Досега №1 бе Бафатемби Гомис, който заби три попадения за Лион във вратата на Динамо (Загреб) за 8 минути, а мачът от сезон 2011-12 г. завърши, куриозно, отново 1:7.

Майк Нюъл пък вкара три пъти за 9 минути при победата на Блекбърн с 4:1 над Розенборг в далечната 1995-а, и днес вече е трети в класацията.

Нататък имаме имената на Рахийм Стърлинг (хеттрик за 11 минути при 5:1 за Манчестър Сити срещу Аталанта), Кристиано Роналдо (също 11 минути, Реал - Малмьо 8:0), Роберт Левандовски два пъти, Луис Адриано и още герои на бързите хеттрици.

С появата си в Глазгоу във вторник обаче Салах задмина всички.