Барселона победи Реал (Мадрид) с 1:0 в приятелското Ел Класико на американска земя, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

34-ото приятелско Ел Класико в историята се игра в Лас Вегас, като бе решено от новото попълнение на каталунците - Рафиня. Бразилецът дебютира с гол и две асистенции преди дни срещу Интер Маями, а днес затвърди страхотните впечатления и с решително попадение срещу големия враг Реал (Мадрид).

И то само какъв гол. В 27-ата минута на мача Рафиня нагласи топката на левия си крак и с мощен шут от около 30 метра не остави шансове на Куртоа.

Трябва да отбележим, че в ситауцията за гола Рафиня получи истински подарък, като топката му бе предоставена от противниковия бранител Едер Милитао.

Днес дебют за каталунците направи и новата суперзвезда на тима Роберт Левандовски, като той имаше първото положение в мача, но Куртоа изби.

След него чист шанс за гол имаше и Ансу Фати, а за Реал Валверде нацели гредата с мощен удар.

През втората част Барселона продължи да е по-активният тим като направи още няколко пропуска, а намесите на Тибо Куртоа запазиха резултата само 1:0.