Милан е шампион на Италия! Момчетата на Стефано Пиоли сложиха край на дългото чакане - за последно "росонерите" ликуваха със скудетото през 2011-а.

Ибрахимович и компания влязоха в последния кръг като лидери в класирането и не допуснаха изненада, побеждавайки с 3:0 във визитата на Сасуоло.

Мачът бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

Така Милан си спечели 19-а титла на Италия, с което се изравни по този показател с градския съперник Интер.

Срещу Сасуоло гостите решиха всичко още през първото полувреме, след което водеха с 3 гола преднина.

Оливие Жиру откри резултата в 17-ата минута, а в 32-рата го удвои. Четири минути по-късно Франк Кесие също се разписа.

Това се оказа предостатъчно за Милан, който през второто полувреме свали оборотите и в крайна сметка ликува с шампионската титла.

При награждаването пък всички погледи бяха насочени към колоритния Златан Ибрахимович.

Шведът се появи с пура и шампанско за церемонията, доказвайки за пореден път, че е шоумен номер 1 в тима.

Докато Милан си подпечатваше титлата срещу Сасуоло, по същото време претендентът Интер също свърши своята работа в мача срещу Сампдория.

Мачът бе излъчван пряко по MAX Sport 2 HD.

"Нерадзурите" спечелиха с 3:0, но това бе достатъчно единствено за второто място в Serie А, защото разликата от 2 точки с лидера Милан - 84 срещу 86, се запази.

Във финалното класиране за сезона следват Наполи и Ювентус, които ще са другите два представителя на Италия в Шампионската лига.

Петият Лацио и шестият Рома ще играят в Лига Европа през следващия сезон, а Фиорентина ще защитава честта на Апенините в Европа - в Лига на конференциите.

Единствената въпросителна остават кой ще е третият изпаднал отбор от елита.

Досега сигурните са Венеция и Дженоа, а последният тим ще е или Салернитана, или Каляри.

Мачовете за оцеляване стартират в 22 часа.