Италианската Серия "А" има навика да предлага фамозни попадения напоследък, а ние имаме щастието да ги наблюдаваме пряко по Max Sport 3 HD.

В неделния ден, който беше изпълнен с множество двубои, станахме свидетели на две страхотни изпълнения от играчи на Наполи и Рома.

В 18:14 часа българско време, или иначе казано 43-ата минута от домакинството на Наполи срещу Сампдория, Андреа Петаня вкара най-красивия гол в кариерата си.

Нападателят на неаполитанци прати топката във вратата с нещо като странична ножица, след като малко преди това цялата защита на Сампдория замръзна в очакване да бъде отсъдена дузпа за нарушение срещу Дрис Мертенс.

Сякаш това се превърна в прекрасен момент, при който всички на терена останаха на място, за да проследят майсторското изпълнение на Петаня - 1:0. Попадението бе не само красиво, но и много ценно, защото се оказа победното в мача.

В 20:45 часа на същия ден. Рома приемаше Ювентус в дербито на кръга, като дотогава бе изиграл много силно първо полувреме и водеше с 2:1 в резултата.

"Римските вълци" получиха пряк свободен удар на няколко метра пред наказателното поле и Лоренцо Пелегрини се нагърби с изпълнението. Начин, по който прати топката във вратата на Войчех Счесни, бе съвършен. За това помогнаха и съотборниците му до стената, които се разпръснаха и допълнително объркаха полския страж.

Денят за капитана на Рома обаче не бе съвършен, тъй като в края на мача той изпусна дузпа и отборът му загуби с 3:4.