Един от най-големите голмайстори на нашето време се отказа от футбола на 33 години.

Причината не е личното му желание да каже "стоп". Серхио Агуеро спира по здравословни причини - той напусна терена на мача Барселона - Алавес на 30 октомври, държейки се за гърдите. Имаше проблем с дишането, но се оказа след прегледите, че това е далеч по-сериозен казус. Сърдечна аритмия, която Кун има още от детските години, този път алармира, че е време ритъмът да бъде забавен. За един професионален футболист е невъзможно да "се пази" в режим на интензивни тренировки и мачове, затова решението на Агуеро да каже "край" е обяснимо.

Наследството му е огромно във футбола, но едно от нещата, които не успя да постигне, е да спечели Шампионската лига. Последният му мач в Манчестър Сити бе финалът от 2021-ва, когато влезе в последните 13 минути, но не успя да помогне за обрат - 0:1 срещу Челси.

И трофеят му убягна.

Следата му в турнира обаче е ярка. Вижте във видеото всички негови 41 попадения в основната част на Шампионската лига (групова фаза и елиминации).

Дебютът му идва през август 2008-ма, когато с Атлетико играе квалификации. Вкарва още в първия си мач при победата с 4:0 над Шалке на "Висенте Калдерон". Първото му попадение с екипа на тима от Мадрид в турнира е на 16 септември същата година за 370 като гост на ПСВ Айндховен (в този мач се разписва два пъти).

Последният му гол дойде на 9 декември миналата година, когато прониза мрежата на Марсилия, а Сити победи с 3:0 в последен мач от групата.

Общата статистика: 85 участия (62 като титуляр), 41 гола в групи и елиминации, 6 попадения в квалификации.

За Атлетико има 3 точни удара в пресявките, както и 5 в същинската част от турнира. Вкарал е на Шалке и Панатинайкос (2) в мачове за влизане в групите, както и на ПСВ (2), Челси (2) и Марсилия в груповия етап.

За Манчестър Сити записа хеттрик във вратата на Стяуа в квалификация, както и 36 попадения в групи и елиминации.

Най-много страдаха ЦСКА (Москва) с пет инкасирани гола от Агуеро, Борусия (Мьонхенгладбах) с 4, Байерн и Шалке по 3, Аталанта, Монако и Виктория (Пилзен) - по 2.

Embed from Getty Images

Още немалко отбори вадиха топката от мрежата след удари на Кун:

Виляреал, Аякс, Реал Мадрид, Барселона, Фейенорд, Динамо (Киев), Базел, Шахтьор, Лион, Наполи, Хофенхайм, Тонъм, Монако, Порто и Марсилия.

Паметен остава 25 ноември 2014 г., когато наниза хеттрик за Манчестър Сити във вратата на Байерн в групите. Тогава Кун откри резултата, гостите обърнаха с голове на Чаби Алонсо и Роберт Левандовски, но две попадения на аржентинеца в последните 5 минути дадоха победата на Сити с 3:2.

За Барселона успя да запише едно влизане като резерва срещу Динамо (Киев) този сезон, но без гол.

И така - поклон пред Агуеро с видеото с всички негови попадения в същинската част на шампионския турнир.

Гледайте мачовете от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.