Торонто разби Тампа Бей в първия мач от плейофната серия в Националната хокейна лига, а по-класически сблъсък за тази игра трудно можете да видите.

Домакините спечелиха с 5:0, а вие видяхте шоуто, изпълнено с екшън, сбивания и красиви голове, по MAX Sport 2 HD.

Действащият шампион бе напълно разбит с голове на Остън Матюс (2), Давид Кампф, Мич Марнър и Джейк Мъзин. Невероятният Матюс, който завърши редовния сезон със 106 точки (60 гола и 46 асистенции), стартира плейофите с три - 2 попадения и голов пас.

Торонто и Тампа Бей обаче играха хокей на ръба на войната - 113 наказателни минути са страшно много за какъвто и да е мач, а сбиванията и скандалите по леда бяха обичайна гледка.

Този спорт не може без тях, но гледката на окървавения Ян Рута от гостите не бе никак приятна.

Наказанията бяха общо 24 (по 12), като минутите извън игра за двата тима се разпределиха така - 51 за Тампа и 62 за Торонто.

Рекордьори бяха същият този Рута (17 минути), Кори Пери (Тампа, 16 минути), Морган Райли (Торонто, 15), Кайл Клифърд (Торонто, 15) и т.н.