Дори Роберт Левандовски пропуска голове, въпреки че ще ви е простено, ако през годините сте се убедили в обратното.

Полякът направи официален дебют за Барселона в събота вечер, а вие видяхте как каталунците се спънаха в тяхното традиционно "камъче в обувката" Райо Валекано (0:0) по MAX Sport 4 HD.

Левандовски имаше няколко добри ситуации, а в 84-ата минута изглеждаше сигурно, че дава победата на Барселона, когато топката дойде до него в наказателното поле, отбита след удар на Пиер-Емерик Обамеянг. Но Роберт не уцели вратата...

И това е само един от трите ярки пропуска на уикенда.

Оставаме в Испания, за да видим как сенегалският исполин на Валядолид Секу Гасама Сисоко не успя да вкара от 6-7 метра с глава, оставен абсолютно непокрит от защитата на Виляреал.

Пропускът дойде в 70-ата минута при 0:1 и гол в ситуацията щеше да доведе до равенство.

А след нея гостите с опит и класа стигнаха до 0:3.

Нямаше да е толкова фрапантно, ако Секу не бе популярен именно с това, че във визитката му пише "отличен в играта с глава".

И за десерт едно шоу от Флорида. Интер Маями би Ню Йорк Сити с 3:2 в MLS, но Телес Магно, който вкара едно от попаденията за гостите, можеше да промени това.

Той се откъсна сам срещу вратаря Дрейк Календер, заобиколи го и прати топката... в мрежата, но от външната страна. А вратата бе празна.

Случва се. Щом се случва и на Левандовски, защо да укоряваме Секу и Телес?