През изминалия уикенд видяхме много хубави попадения в ефира на MAX Sport, но не липсваха и значимите пропуски.

Един от тях направи нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който отбеляза и попадение при победата с 3:0 над Специя на "Сан Сиро".

В края на първото полувреме при резултат 1:0 аржентинецът направи изумителен пропуск след отклонена топка с глава от Дензъл Дъмфрис. Топката падна на волето на Мартинес, но той от непосредствена близост я прати високо в трибуните.

Пренасяме се в испанската Ла Лига, където значим пропуск направи и Кадис в срещата си с Осасуна.

Тимът от Памплона взе домакинството си с 2:0, но мачът можеше да се развие по различен начин, ако бившият нападател на Алавес и Елче Лукас Перес беше вкарал един от най-лесните голове в кариерата си за 1:1. Ситуацията се разигра в 48-ата минута, когато той от почти нулева дистанция прати топката в аут.

В срещата между Еспаньол и Райо Валекано също имаше подобна ситуация.

Гостите от Мадрид взеха мача с 2:0, но "папагалчетата" определено има за какво да съжаляват. В 11-ата минута Сержи Гомес по чудо не вкара с глава на далечната греда, като на свой ред и той прати топката встрани.

Голям пропуск имаше и в нидерландската Ередивизи и по-конкретно при гостуването на Аякс на Спарта Ротердам.

Шампионите традиционно създават десетки голови положения всеки мач и още по-лековато ги пропускат от началото на сезона, въпреки че печелят. Такъв бе случаят и в 49-ата минута, когато Брайън Броби бе оставен непокрит в наказателното поле и получи, но от близка дистанция прати топката в напречната греда, за да изкара извън нерви треньора си Алфред Шрьодер, който удари земята с юмрук.