Александър Бублик отново показа чепатия си характер.

Тенисистът, който представлява Казахстан, загуби драматично мача си от първи кръг на турнира в Монпелие, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Той бе надигран от представителя на домакините Грегоар Барер с 4:6, 7:6(12), 6:7(3), като това беше деветата му поредна загуба. Серията започна през октомври миналата година.

В заключителния тайбрек Бублик изостана с 0:6 точки и нервите му не издържаха, като той реши да си го изкара на ракетите. Потроши три една след друга преди да вземе четвърта, с която да играе. С нея направи три точки, но при четвъртата Барер заби ас и спечели мача.

В следващия кръг французинът, №75 в света, ще играе с грузинеца Николоз Басилашвили.

За осминафиналите се класира и испанецът Алехандро Давидович Фокина, въпреки че спечели само един сет срещу Юго Умбер. Французинът взе първата част убедително с 6:1, а във втората отстъпи с тайбрек. Тогава при една трудна топка той падна тежко и се контузи.

За световния №32 от Испания предстои друг мач с представител на домакините - Кантен Алис.

Изненадата на деня беше отпадането на Роберто Баутиста Агут в осминафиналите. Испанецът не беше на ниво срещу французина Артур Фис, губейки с 3:6, 4:6.

За 18-годишния Фис това беше втора победа в основна схема на турнир от ATP, след тази над ветерана Ришар Гаске в първи кръг. Наградата е четвъртфинал срещу Фокина или Алис.

Без игра напред продължи един от фаворитите Яник Синер, тъй като съперникът му във втория кръг Мартон Фучович се оттегли заради травма.