Италия срещу Русия на два фронта в Лига Европа. Това предлага менюто в четвъртък вечер, като дори може да ограничим още представящото изречение: Италия срещу Москва.

В 19,45 ч Наполи приема Спартак от руската столица, а в 22 ч малко на север - в Рим, Лацио е домакин на московския Локомотив. И двата двубоя са по MAX Sport 4 HD.

Има нещо романтично в такъв двоен сблъсък, а и има много важни детайли, които засилват интригата. Например този, че нито един от замесените четири отбора не спечели на старта на груповата фаза в турнира.

Наполи направи реми 2:2 като гост на Лестър, докато Спартак падна в Москва от Легия (Варшава) с 0:1. Победата, както се казва, е без алтернатива и за двата съперника в Неапол. Домакините са във великолепна форма с 6 от 6 победи на старта на сезона в Серия А, а гостите - далеч не толкова с две поражения в последните 4 мача и осмо място в Руската Висша лига.

В Рим Лацио чака Локомотив и един бразилски вратар, който свободно говори руски език и е част от тази страна вече не само като футболна картотека. Стражът на гостите Гилерме Алвим Мариано е в Локо от 14 години, вече записа 19 мача за националния тим на Русия. В специалното видео с него вижте как се чувства той във втората си (а може би вече - и първа) родина.

Лацио падна на старта в групата от Галатасарай с 0:1 в Истанбул, а Локомотив направи 1:1 у дома с Марсилия.