Масово меле прекрати баскетболната среща от Евролигата между Реал (Мадрид) и Партизан, която наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

За съжаление баскетболния сблъсък от плейофите на Евролигата не завърши заради грозните сцени, разиграли се точно 100 секунди преди края.

При резултат 95:80 и очертаваща се напълно заслужена победа за Партизан, Серхио Люл от състава на Реал избута Кевин Пънтър, който не сдържа нервите си, обърна се и се нахвърли върху своя опонент.

Само за части от секундата на игрището настана истинско меле, в което играчите се бутаха един друг и имаше дори размени на крошета в лицето.

Най-шокиращият кадър пък безспорно бе този, в който Гершон Ябуселе от Реал хвана Данте Екзъм през кръста и с професионален суплекс го тръшна на земята.

Наистина шокиращи сцени, след които реферите и останалите длъжностни лица се нуждаеха от 20 минути, за да решат как да процедират.

Крайното решение бе, че мачът е прекратен, защото заради наложените наказания и дисквалификации двата тима нямат достатъчно баскетболисти да продължат двубоя (минимум по двама). На този етап се очаква какви решения ще бъдат взети по отношение на последващи санкции за побойниците, но официално победата е присъдена на Партизан въпреки грозните сцени. Така при 2:0 "гробарите" ще могат да изхвърлят властелина на Европа още идния вторник, когато са домакини на третата среща. Играе се до три успеха от пет мача, като четвъртият също ще е в Белград, ако има такъв.