Понеделнишкото утро по традиция е запазено за нещо красиво - най-запомнящите се изпълнения от футболния уикенд в ефира на MAX Sport.

Материал за компилацията отново имаше в изобилие и е време отново да се насладим на десетте най-красиви гола.

Започваме от испанската Ла Лига и по-конкретно мачът между Атлетик Билбао и Селта, който вероятно предложи най-хубавия гол. Гостите от Виго нанесоха първата домакинска загуба на баските за годината с 2:0.

Второто попадение в мача беше истинско украшение. Денис Суарес отклони топката към Фран Белтран в 37-ата минута и 23-годишният халф спечели няколко метра, преди да отправи неспасяем удар от дистанция. Голът бе най-добре описан от коментатора на мача Никола Ибришимов - Фран тича много, но и стреля лошо!

Оставаме на вълна Ла Лига за съботния мач между Елче и Майорка, който домакините спечелиха с 3:0. Резултатът бе открит в 42-ата минута, когато Йоан Мохика получи от Фидел и от много малък ъгъл отправи учудващо силен удар без подготовка. Вратарят Серхио Рико не очакваше подобно изпълнение.

Един от играчите в най-добра форма изглежда е Анте Будимир. Хърватският нападател наказа Валенсия при победата на Осасуна като гост с 2:0 и попада за втора поредна седмица в компилацията. В 74-ата минута Рубен Гарсия центрира и Будимир не беше на втория, а на третия етаж, за да надскочи двама съперникови играчи и да отбележи.

Няма как да минем и без снощното шоу между Севиля и Реал Мадрид на "Рамон Санчес Писхуан", завършило с обрат до 3:2 за Kралския клуб.

Още първото попадение в мача впечатли, като негов автор бе Иван Ракитич с класно изпълнение на пряк свободен удар - нещо, което не му е чуждо през всичките тези години в Ла Лига.

Победният гол в мача също си заслужаваше. Винисиус пусна магически бразилски пас към Родриго, а той от аутлинията отклони за Бензема. Френската машина за голове финтира четирима играчи на Севиля, които бяха пред голлинията и някак си прати топката във вратата покрай тях.

Когато говорим за красиви голове, няма как да не погледнем и към италианската Серия "А". Още в петък прекрасните изпълнения започнаха при победата на Милан над Дженоа с 2:0. В 11-ата минута Пиер Калулу центрира от десния фланг и Рафаел Леао засече топката по перфектен с начин с левия крак, за да отбележи. Нуждаеше се само от едно докосване.

Мачът Удинезе - Емполи предложи не едно, а две красиви попадения. "Зебрите" триумфираха с 4:1, а вторият им гол в 52-ата минута бе с удар от границата на наказателното поле на Жерар Деулофеу.

Неговият съотборник Лазар Самарджич сякаш му каза "аз мога същото" и повтори изпълнението три минути преди края на редовното време.

Пренасяме се във Флоренция, където Фиорентина успя да пречупи Венеция и да го победи с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Лукас Торейра с пета след половин час игра. Заслугата за това попаднеие отива за бразилеца Игор, който даде много труден пас от аутлинията.

Завършваме с най-красивата асистенция за уикенда. Ювентус не успя да победи Болоня, но имаше право да празнува в 95-ата минута, когато изравни резултата. Алваро Мората отклони топката с прекрасна задна ножица и подари попадение на Душан Влахович на празна врата.

Имаме и едно попадение от американската Мейджър Лийг Сокър, което затваря уикенда. То е на Таджури-Шради при победата на Лос Анджелис срещу Спортинг Канзас Сити с 3:1.