Федерико Валверде стана Феде "Марадона" в неделя, когато Реал Мадрид разби Майорка с 4:1 на своя стадион.

Гостите поведоха изненадващо, но в последните секунди на първото полувреме уругвайският халф подхвана атака, пробяга 52 метра с топката в крака и я прати във вратата - ключов изравнителен гол, постлал пътя към обрата. Изпълнението бе страхотно - на скорост, между четирима играчи на съперника, а и с левия крак (Валверде не е левичар).

Изумителен гол (в основното видео горе) - неслучайно той повежда списъка в класацията на maxsport.live с попаденията на уикенда в каналите на MAX Sport.

За да не остане по-назад, бразилският съотборник на Валверде - Родриго, вкара в 88-ата минута друг гол-красавец, с който резултатът стана 3:1.

Нападателят също дриблира дълго из отбраната на съперника, накрая финтира и последния защитник, оставяйки го седнал на земята, преди да вкара.

Изненадващата победа на Хетафе над Реал Сосиедад роди друго попадение, достойно за класацията.

Енес Юнал стреля от пряк свободен удар в 45-ата минута (същата като гола на Валверде, куриозно), за да направи резултата 1:0.

Домакините спечелиха с 2:1.

Отличният старт на сезона на Атлетик (Билбао) продължава. Баските сгазиха навън Елче с 4:1, като до почивката резултатът бе 4:0. А попадението на по-малкия от братята Уилямс - Нико, бе достойно за списъка.

Крилото проби и с левачката препарира вратаря, пращайки топката в далечния горен ъгъл на вратата.

Оставаме в Испания, за да видим как в мача на новаците Мончу от Валядолид се разписа зрелищно, но недостатъчно.

Тимът му загуби като гост от Жирона с 1:2 в петъчния двубой.

Не така стоят нещата с дрибъла и завършека на Яник Ферейра Караско, който отдавна има репутацията на човек, който вкарва голове за шкафа с подборките.

Белгиецът го направи за Атлетико и в мача срещу Селта (4:1), като се разписа през второто полувреме.

Отиваме на "Сан Сиро", който благославяше вратаря Самир Ханданович за серия спасявания, които сякаш щяха да запазят нулевото реми и да предотвратят загубата на Интер от Торино.

Но след куп пропуски, особено на гостите, Марсело Брозович вкара в последните секунди и "синьо-черните" триумфално заграбиха трите точки.

И зад Океана бележат красиво (а и по много). В мача на Далас срещу ФК Лос Анджелис, гостите останаха с 10 души още в първите минути, но пак намериха сили да отбележат първия гол в срещата.

В добавеното време в края на първата част дълъг пас изведе Кристиан Аранго, който технично прехвърли вратаря на Далас - 0:1.

В последните минути на второто полувреме обаче домакините обърнаха резултата и спечелиха с 2:1.