Поредният футболен уикенд е в историята, а и този път се насладихме на множество магически изпълнения. И тази седмица сме избрали точно седем гола, които могат да си оспорват титлата "най-красив на уикенда", но всички са достатъчно впечатляващи, че да не може да бъде отличен един-единствен.

Ето и селекцията от шедьоври от изминалите дни:

Радамел Фалкао (Райо Валекано срещу Атлетик)

Колумбийският голов хищник показа, че възрастта няма значение, а ключови са качествата. "Ел Тигре" намали изоставането на своя отбор с първото си докосване в мача, което бе просто перфектно. Ветеранът засече центриране, насочвайки топката по категорично неспасяем начин право в ъгъла на вратата на "лъвовете".

Родриго (Реал срещу Атлетико)

Бразилецът вкара първото попадение на "Уанда Метрополитано", разписвайки се след чудесно двойно подаване с Чуамени. Цялата атака на "белите" бе истински красива, като тя бе започната от Валверде и в крайна сметка завърши с прекрасен гол. Родриго засече топката от движение с десен крак и не даде шанс на Ян Облак да има каквото и да било време за реакция.

Оркун Кюкджу (Фейенорд срещу ПСВ)

Двата гранда не разочароваха в едно от дербитата на кръга, а това не стори и Оркун Кюкджу. Капитанът на Фейенорд върна надеждата на своите около четвърт час преди края, когато с топовен изстрел от разстояние успя да изравни резултата до 3:3. Красивото попадение обаче ще остане единственото, с което той ще запомни този мач, защото ротердамци отстъпиха с 3:4.

Джорджо Скалвини (Аталанта срещу Рома)

Тийнейджърът се поздрави с дебютен гол в Серия "А" при победата на Аталанта на "Олимпико" в Рим, оставила "бергамаските" в челото на класирането. 18-годишният защитник отигра със завидно самочувствие ситуация десет минути преди края на първото полувреме, когато с удар от границата на наказателното поле собственоръчно донесе победата на своя отбор.

Николо Барела (Интер срещу Удинезе)

Майсторското изпълнение на Барела от пряк свободен удар остана единствен повод за радост за "нерадзурите", които загубиха гостуването си в Удине с 1:3. Барела вкара за 1:0 още в петата минута с изключително добре насочен шут, който попадна точно под гредата на противниковия вратар, но вместо да се възползват от отличното начало, гостите от Милано в крайна сметка загубиха срещата.

Абделхамид Сабири (Сампдория срещу Специя)

Бившият младежки национал на Германия, който е роден в Мароко, официално откри сметката си, след като бе привлечен за постоянно от Сампдория. 25-годишният атакуващ полузащитник даде преднина на генузците срещу Специя с фантастичен гол от около 30 метра. Халфът имаше нужда от само едно докосване, за да си нагласи топката, а след това да я прати право в мрежата с прехвърлящ удар.

Мемфис (Барселона срещу Елче)

Нидерландецът бе сочен за сигурен напускащ през лятото, но в крайна сметка остана на "Камп Ноу". Футболистите на Елче пък се убедиха във възможностите му от първа ръка. Крилото отбеляза фамозно попадение, след като със защитник на гърба се завъртя прекрасно и заби топката с мощен удар точно над протегнатата ръка на вратаря.

Пропуските на уикенда: Римските голаджии изумиха с конфузни отигравания