Еспаньол поиска официално анулиране на резултата от мача срещу Атлетико в сряда, след като разгледа внимателно всички повторения от картината от гола на гостите за 0:2.

Срещата завърши 3:3, което поставя в много тежка ситуация "папагалчетата" преди последните два кръга от сезона.

Видяхте мача по MAX Sport 4 HD, а в него Антоан Гризман вкара в 44-ата минута за 0:2, но при удара му топката бе отбита от вратаря на домакините Фернандо Пачеко.

Първоначално гол не бе зачетен, но след 2-минутно гледане в стаята на ВАР, оттам посъветваха рефера на терена Марио Мелеро да признае попадението.

Нито едно от повторенията не показва убедително, че топката е минала с целия си обем голлинията. Вижте цялата ситуация във видеото (горе).

Единственото, което може да го направи от правилния ъгъл - от линията на вратата, е реално блокирано от тялото на вратаря, което плонжира, за да спаси удара.

Еспаньол пусна официално жалба и иска анулиране на мача, тъй като ситуацията влияе пряко на резултата.

Клубът е убеден, че ВАР е нарушил правомощията си, тъй като е наредил промяна на решение на терена, без да има "неоспорими доказателства" за явна и очевидна грешка.

Така отборът от град Барселона има 35 точки и е на цели 4 от спасението, а остават само два мача. Загуба от Валенсия в неделя като гост праща Еспаньол в Сегунда. Но ако решението е за преиграване срещу Атлетико, това отваря шанс за нови три точки.