Нешвил Предатърс разгроми Минесота Уайлд с 6:2 в домакинство от редовния сезон на Националната хокейна лига, което можехте да наблюдавате по MAX Sport 2 HD.

Срещата на двата отбора от Западната конференция се превърна в истински спектакъл за зрителите не само заради осемте гола, но и заради сбивания на играчите на няколко пъти.

В първата третина Майкъл Маккарън и Джейкъм Мидълтън свалиха ръкавиците, а след това същото направиха Марк Боровиецки и Маркъс Фолино, които също влязоха в ръкопашна схватка. Последните двама не случайно са в топ 3 на играчите с най-много наказателни минути през сезона. Боровиецки е лидер по наказателни минути през сезона със 114. Втори в таблицата е съотборникyt му Танър Жанот със 110, а трети е Фолино от Минесота вече със 105.

Във втората третина имаше друго кратко сбиване - между Джеръми Лозон и Брандън Дюхейм.

Победата остави Нешвил на седмата позиция в Западната конференция с 84 точки. Минесота е трети в същата таблица с 91 точки, колкото има и вторият Калгари Флеймс.

Точни за победителите днес бяха Ромен Йоси, Райън Йохансен с хеттрик, Филип Томазино и Мат Дюшен. За гостите головете реализираха Матс Зукарело и Кирил Капризов.