Отборът на Вегас нанесе първия удар във финалите на Западната конференция в НХЛ. Голдън Найтс спечелиха мач №1 срещу Далас с 4:3 след продължение и така поведоха с 1-0 в плейофната серия между двата тима.

Брет Хаудън осигури победата на домакините с победен гол минута и половина след началото на допълнителния период.

Вратарят на "златните рицари" Ейдин Хил спаси общо 33 удара към вратата си, докато Вилям Карлсон се разписа на два пъти, Зак Уайтклауд направи две асистенции, а третото попадение за Вегас в редовното време бе дело на Теди Блугър.

Роопе Хинц бе най-добър за загубилия тим - с гол и две асистенции, докато Джейми Бен прати мача в продължение, разписвайки се две минути преди края на редовното време. Джейсън Робъртсън също изигра силен мач с гол и асистенция.

Втората среща е в Лас Вегас в понеделник сутрин българско време.