Плейофната серия между Вегас Голдън Найтс и Едмънтън Ойлърс започна по изключително зрелищен начин. Двата тима реализираха общо 10 гола, като в крайна сметка домакините от Невада взеха аванс с 1-0, след като спечелиха срещу гостуващия канадски тим с 6:4.

Мачът беше излъчен по MAX Sport 2 HD.

Германецът Леон Драйсайтъл вкара всички четири попадения за Ойлърс, но и това не спаси неговия тим от поражение.

Той откри резултата рано в първата третина, но Вегас бързо стигна до обрат, повеждайки с 3:1 преди Драйсайтъл да намали до 3:2. Втората част на мача мина без никакви попадения, но в заключителните 20 минути хокеистите на двата тима отново се развихриха с нови пет попадения в двете врати.

Драйсайтъл изравни резултата за 3:3, ала Голдън Найтс пак се откъснаха напред първо с 5:3, а след още едно попадение на Леон, Джак Айкел сложи точка на спора за 6:4.

Иван Барбашев реализира два пъти за победителите, докато Марк Стоун се отличи с 1 гол и 1 асистенция.

Тази нощ от 04:30 ще може да гледате пряко втория мач от серията между Далас и Сиатъл (MAX Sport 2 HD).