Ванкувър Канъкс направи един от най-впечатляващите обрати през сезона в Националната хокейна лига, за да победи с 4:3 при домакинството си на Кълъмбъс Блу Джакетс в мач от редовния сезон.

Домакините изоставаха с 0:3 още в хода на първата третина, но с един гол във втората и с три в третата успяха да обърнат резултата и да зарадват своите фенове.

С тази си побед Ванкувър остава на 13-ата позиция в Западната конференция с актив от 28 точки. Успехът е четвърти пореден в рамките на последните шест дни. Кълъмбъс е десети на Запад с актив от 29 точки

Блу Джакетс откриха резултата в с гол на Робинсън след четири минути игра. Той се възползва от асистенция на Алекс Пиксие. След това Доми направи 2:0 с удар на празна врата, след като шайбата остана зад вратаря.

В края на първата третина Робинсън отбеляза второто си попадение, след като показа фантастична скорост срещу двама противникови играчи.

След това обаче последваха минутите за домакините. Единственият гол във втората третина вкара Хорват с впечатляващ китков удар.

Четири минути след началото на последната третина резултатът вече беше 2:3. Петерсон реализира след асистенция на Гарланд. Малко след това дойде и моментът за Подкозин, който вкара след пас на Хюс.

Последният гол за обрата вкара Хорват при числено предимство след нова асистенция на Хюс.