Каролина Хърикейнс помете с 4:1 като гост Ню Йорк Рейнджърс, за да намали изоставането си в серията от плейофите в Националната хокейна лига до 2-3. Видяхте шоуто по MAX Sport 2 HD.

Ураганите губеха с 0:1 до началото на третата третина и изглеждаше, че Рейнджърс затваря серията и отива на финал на Изток.

Но не стана.

Джордан Стаал изравни в третата минута на последната част, а в следващите шест вкараха Евгений Кузнецов и Джордан Мартинук. Мартин Некас довърши домакините с четвърта шайба в празната врата, за да прати серията в шести мач, вече в залата на Каролина.

На Запад Далас разби Колорадо с 5:1 като гост и води с 3-1 победи, като чака и мач №5 у дома.

Домакините бяха разтърсени сериозно от шокираща новина в последния час преди двубоя. Звездата им Валерий Ничушкин е отстранен - при това поне за 6 месеца, и няма право да играе в лигата.

Засега не е ясна причината, но първите информации са, че е вероятно да е дал положителна проба на тест за наркотици.