Ванкувър поведе с 1-0 в плейофната серия в Националната хокейна лига срещу Едмънтън, след като спечели мач №1 по най-драматичния възможен начин. Кенъкс победи с 5:4 в своята зала, след като само 3 минути преди края на втората третина изоставаше с 1:4.

Видяхте великия обрат по MAX Sport 2 HD.

Канадското дерби изглеждаше наклонено категорично в полза на гостите, които вкараха четири шайби чрез Зак Хаймън (2), Мати Екхолм и Коди Чечи. Дакота Джошуа бе върнал едно попадение за Ванкувър, но едва с гола на Елиас Линдхолм за 2:4 се върнаха надеждите.

В третата част Джей Ти Милър, Никита Задоров и Конър Гарланд реализираха, а залата полудя - 1-0 в серията.

Канадски тим не е бил шампион от повече от 30 години, а победителят в тази серия продължава да носи факела на надеждата това да се промени.

Флорида разби Бостън с 6:1 на Изток, като изравни серията за 1-1 победи, но сега ще гостува два пъти на Брюинс.