Тампа Бей е на финал за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига, след като спечели с 2:1 мач №6 от финалната серия на Изток срещу Ню Йорк Рейнджърс. С 4-2 победи шампионите отиват на защита на титлата, която спечелиха в предходните два сезона.

Гледахте двубоя по MAX Sport 1 HD.

Тампа обърна серията от 0-2 за Рейнджърс, за да се изправи в битка за Купа "Стенли" срещу Колорадо. Финалите започват в четвъртък (16 юни) сутринта, в 03:00 часа българско време. Ще ги гледате, естествено, в каналите на MAX Sport.

Тимът от Флорида е първият състав, стигнал три поредни финала за титлата в NHL от 1985-а. Тогава Едмънтън Ойлърс, воден от великия Уейн Грецки, го постига. Но губи в първия сезон, за да спечели два поредни трофея във втория и третия от тази поредица.

Сега Тампа Бей има шанс да направи три последователни триумфа в Лигата - нещо, което не е правено от династията на Ню Йорк Айлендърс в началото на 80-те години (четири поред).

Стивън Стамкос вкара и двата гола за победата на домакините тази нощ, а Онджей Палат направи две асистенции. Рейнджърс бе надигран в големи периоди от мача, като на моменти пред Игор Шестьоркин бе като стрелбище, но руският вратар на гостите правеше чудеса. При 1:0 за Тампа, Ню Йорк изравни 6:55 минути преди края на третата третина, докато имаше числен превес на терена.

За да допусне втория гол на Стамкос почти веднага, 20-ина секунди след подновяването на играта. И при него имаше куриоз - Шестьоркин спаси удара на останалия сам срещу него хокеист, но шайбата отскочи, срещна коляното на налитащия играч на Тампа и влезе в мрежата.

В четвъртък сутринта Колорадо е домакин на първата среща от финала за Купа "Стенли", както и на евентуален седми мач.