Сейнт Луис победи Чикаго с 4:1 като гост в пореден мач от предсезонната програма на Националната хокейна лига. Петте гола обаче не бяха най-интригуващото в срещата между Блус и Блекхоукс, за сметка на мелето, което играчите на двата отбора си спретнаха по време на третия период.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Райън О'Райли бе дал аванс на гостите в първата третина, а Коул Гутман изравни през втория период, реализирайки за 1:1.

В третата част Колин Блекуел от Чикаго се нахвърли върху Джордан Кайру от гостите, като спречкването им не успя да прерасне в масов бой заради бързата намеса на съдиите и останалите хокеисти на леда. Потърпевши от цялата ситуация бяха както двамата основни герои, така и друг играч на Сейнт Луис - Брейдън Шен, като тримата бяха наказани.

Въпреки това развитие на двубоя, Блус успяха да се преборят за победата след още три гола в последните 20 минути на срещата. Джъстин Фолк вкара за 2:1, Грифин Лус направи 3:1, а Никитa Александров оформи финалния резултат 4:1 три минути преди края.