Шампионът на Националната Хокейна Лига - Тампа Бей Лайтнинг, записа шести успех през сезона.

Носителят на Купа "Стенли" за последните две години спечели с 5:3 гостуването си на Отава Сенаторс, което наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Виктор Хедман изведе Тампа Бей напред, но Отава спечели втората третина с 2:1 и така двата тима влязоха в решителната част при резултат 2:2.

Всичко в последната третина бе решено в последните две минути, в които паднаха четири гола, три от тях на сметката на Тампа Бей, което в крайна сметка и донесе успеха с 5:3.

В другия мач, на който MAX Sport 1 HD ви направи свидетели, Флорида Пантерс победи Каролина Хюрикейнс с 5:2.

Този двубой до голяма степен бе напълно решен още в първата третина, когато Антъни Дуклер, Франк Ватрано, Антон Люндел и Патрик Хорквист дадоха аванс от 4:0 за домакините.

От този момент за тима на Каролина бе трудно да се надява на каквото и да е, като Флорида Пантерс продължи да оглавява класирането с 10 победи от 11 мача.

Гледайте мачовете от NHL в каналите на MAX Sport.