Oтборът на Вашингтон Кепитълс победи Ню Йорк Айлендърс с 5:2 в мач от НХЛ, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Решителна за успеха на тима от столицата се оказа първата третина, в която те успяха да поведат с убедителното 3:0.

Дилън Стром откри още в първата минута, а във втората резултатът бе 2:0 след попадение на Расмус Сандин.

Прекрасното начало вдъхнови столичаните, а до края на третината Крейг Смит вкара ново попадение.

Втората част на мача премина без попадения, а в последната третина двата тима направиха истинско зрелище с четири гола.

Ню Йорк Айлендърс на два пъти успяваше да намали изоставането си на два гола чрез Хъдсън Фашинг и Кейси Цизикас, но голове на Том Уилсън и Дилън Стром връщаха аванса от три попадения за домакините, които в крайна сметка спечелиха с 5:2.